Завершився 18 Мандрівний Docudays UA на Вінниччині

Завершився 18 Мандрівний Docudays UA на Вінниччині

18  Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA  завершився!
З 10 по 17 грудня 2021 року на Вінничині проходив 18  Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Як і минулого року, більшість заходів відбувалась онлайн. Протягом 10 днів  мешканці Вінницької області дивились найкращі документальні  фільми, брали участь в круглих столах і тренінгах.
Організаторами Фестивалю у Вінницькій області виступили  громадські організації: ГО «Право», ГО «Унікальна країна» і ГО «Подільський центр соціальних технологій».  
«Поступово глядацька аудиторія Вінниччини вчиться дивитись і обговорювати документальні фільми онлайн. Бували складнощі з реєстрацією, але ми намагались допомогти кожній людині, яка хотіла подивитись кіно,» – розповів Андрій Сільченко, громадський активіст з Жмеринки, один з регіональних координаторів  Docudays UA. 
Протягом 10 днів відбулося 14  подій, це перегляди фільмів, дискусії і тренінги. В обговореннях домінувала тема фестивалю «Повне одужання». Пандемія вплинула і змінила людей, показала проблеми суспільства, які стосуються не лише охорони здоров’я. В обговорення документального фільму «Кур’єри, а не герої» піднімалась  проблеми нелегального працевлаштування, а історія матері і доньки з фільму «Колумбійська родина» наштовхнула на роздуми про вигорання в  українському громадському русі.
В рамках  Всеукраїнської кампанії ГО «Докудейз» «Разом — за безпечні пологи!»відбувся показ документального  фільму «Невидимі» та дискусія.   
«Фільм класний і сумний. Чому сумний, бо піднімається дуже актуальна проблема. Після насильства в сім’ї  – це така проблема,  яка стосується кожної третьої жінки. Історії жінок з фільму схожі на українські.» – вважає Олена Габріель, громадська активістка з Турбова, мама  двох дітей.  Олена має досвід пологів з різницею у 13 років. На її думку зараз ситуація в Україні набагато краща, але проблеми залишаються. «Коли  я народжувала вдруге, акушерка інформувала та пояснювала свої дії. Був присутній мій чоловік і це, я вважаю, врятувало життя моїй дитині» – згадує Олена.  
Важливою  є проблема жінок з післяпологою депресією. Громадська активістка розповіла, що знає жінок, які не змогли подолати післяпологову депресію і  це негативно вплинуло на їхнє життя. У фільмі жінці допомогло мистецтво та підтримка фахівців.»
Документальний фільм «Кріт» розповідає про буденність закладу для людей старшого віку. Ця зворушлива історія особливо сподобалась глядачам і глядачкам. «Дуже сентиментально, забуваєш, що детективний формат фільму. Вражає людяність, щирість, труботливість працівників будинку. Емоції переповнюють. Щемно” – писали у  коментарях після перегляду.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Коментарі закрито.
Translate »